Moje rośliny rosną w szybkim tempie. Posłuchaj moich rad jak je podlewać a bedą piękne i bujne.
W jaki sposób podlewać rośliny, żeby były piękne, bujne i cieszyły oko. Przedstawiam cztery metody pielęgnacji, które polepszą rozrost Twoich roślin domowych.
Jesień i zima to pory roku, które mają znaczący wpływ na rośliny domowe, wpływa na to suche powietrze i okres grzewczy. W tych porach roku niezwykle ważne jest odpowiednie podlewanie roślin, tak aby były cały czas bujne.
Prezentowane poniżej rady nie zajmą Ci dużo czasu ale będą miały znaczący wpływ na ich rozrost. Rady dotyczą nie tylko sezonu zimowego, ale również letniego, w którym również może dojść do nadmiernego wysuszenia ziemi w roślinach.
Wilgotność to pierwsza rada.
Pamiętajmy, że w zimie i okresie zimowych kwiaty nie wykazują dużego wzrostu, a co za tym idzie nie potrzebują dużej ilości wody. W tym czasie należy podlewać je rzadziej, a przed wlaniem wody warto sprawdzić ziemię w doniczce za pomocą palca, który wbijamy w ziemię na około 3 cm głębokości. Możemy wówczas ocenić czy potrzebne jest podlewanie, czy też nie.
Kolejną ważną sprawą są liście, które należy przecierać wilgotnym ręcznikiem przynajmniej raz w tygodniu dzięki czemu, nie doprowadzimy do wysuszenia ziemi.
Pomocne okazuje się również wieszanie mokrych ręczników na kaloryferach, albo postawienie rośliny w łazience na kilka dni, tak aby zyskała odpowiednią wilgotność.
Warto również wziąć pod uwagę spryskiwanie rośliny wodą z rozpylacza albo obok rośliny postawić pojemnik z wodą, jest to dobry pomysł, ponieważ parująca woda będzie dodatkowo nawilżać naszą roślinę. Możemy także użyć specjalnych nawilżaczy, które dostępne są w każdym sklepie ogrodniczym.
Równie ważny jest czas podlewania roślin, najlepiej robić to rano, jeśli bierzemy pod uwagę okres zimowy.
Kolejnym czynnikiem jest temperatura wody, ponieważ nie wszystkie rośliny lubią zimną, a tym bardziej ciepłą wodę. Najlepszym sposobem jest odstawienie wody na dzień lub dwa dni, tak aby została ona pozbawiona zanieczyszczeń, takich jak chlor i węglan wapnia. Następnie należy ją podgrzać do temperatury około 17 stopni.