Dzisiejsi naukowy prześcigają się w sowich badaniach tak by jak najlepiej poprawić jakość naszego życia i funkcjonowanie środowiska. Tym razem na Uniwersytecie w Birmingham asystenci z laboratorium na wydziale nauk medycznych podczas obserwacji i badań naukowych zauważyli niesamowitą reakcję chemiczną, która zachodzi w czasie gotowania się jaj w wodzie.
Dla bardziej wnikliwych czytelników, na dowód tego mamy badania, że w skorupkach jajek znajduję się 90 % węglanu wapnia, jak również aż 27 pierwiastków z czego najważniejsze to cynk, krzem, miedź, a nawet fluor i fosfor!
Naszym sadzonkom pomaga także utrzymać prawidłową kwasowość gleby na poziomie ph od 5,5 do 6,5 i tworząc odpowiednie warunki do wchłaniania się składników odżywczych, a to wszystko dzięki podlewaniu ich wodą po ugotowaniu jaj.
Ponadto podlewając tą wodą nasze rośliny czy warzywa, dostarczamy im niezbędnych składników potrzebnych do powstawania mocniejszych pędów, jak również zwiększamy ochronę przed chorobami roślin czy zwłaszcza niechcianymi szkodnikami, z którymi nie mogą sobie poradzić najnowsze środki chemiczne.
To bardzo proste, podczas odcedzania jajek wystarczy ugotowaną wodę wlać do oddzielnej miski. Gdy już woda się schłodzi możemy spryskać lub bezpośrednio podlać nią nasze rośliny.